Návod

- Vytvoření png souboru

Formát obrázku

Do systému lze nahrávat 2 typy formátů: JPG a PNG

  • .jpg je vhodný pro fotografie nebo malby realistických scenérií s hladkými přechody v tónu a barvě. Tento známý a rozšířený formát nepodporuje průhledné pozadí, proto pomocí .jpg fotek a obrázků bude po výsledném tisku pravděpodobně vidět čtvercový nebo obdélníkový rámeček. (Viz. ilustrační obrázek č. 2 - .jpg).
  • .png lze také využívat pro fotografie, ale je potřeba počítat s větší výslednou velikostí souboru. Vhodný je (na rozdíl od formátu .jpg) i pro perokresbu, kvalitní zobrazení textu nebo ikonek. Ve formě "png.-24 bit" podporuje i průhledné pozadí. Tato funkce umožňuje tisk bez mnohdy nežádaného rámečku (pozadí) kolem grafiky. (Viz. ilustrační obrázek č. 2 - .png).
Průhledné pozadí

TIP: Jak odstranit nežádoucí pozadí z obrázku a následně vytvořit png.-24 bit? Je to snadné, ale potřebujete k tomu grafický editor, např. Adobe Photoshop.

  1. Otevřete si obrázek ve Photoshopu
  2. Pomocí funkce "laso" nebo "magická hůlka" označte grafiku, kterou chcete tisknout
  3. Pak použijte klávesové zkratky Ctrl+C a následně Ctrl+V. Nyní se vám vytvořila nová vrstva, která obsahuje pouze to, co chcete tisknout.
  4. Klikněte na původní spodní vrstvu a zmáčkněte na klávesnici tlačítko "Delete"
  5. Nyní vidíte pouze svoji požadovanou grafiku na průhledném pozadí, které se ve Photoshopu zobrazuje jako šedo-bílé čtverečkované pole.
  6. Pro uložení do formátu png.-24 bit použijte klávesovou zkratku Ctrl+Alt+Shift+S (zmáčknete všechna tato tlačítka najednou).
  7. Z nabídky různých formátů vyberte "PNG-24" a zmáčkněte tlačítko Uložit (Save).
  8. Výsledný soubor .png pak nahrajte do našeho "Tvořiče", kde se bude zobrazovat bez průhledného pozadí.

Nepovedlo se vám odstranit pozadí podle našeho návodu? Pošlete nám obrázek e-mailem na info@tricka-potisky.cz a my vám během několika dnů s odstraněním pozadí pomůžeme.